Mekatronik Mühendisliği Öğrencilerimizden oluşan “Anadolu Roket Takımı” Türkiye Birincisi oldu

Haber Tarihi: 07.08.2020
Mekatronik Mühendisliği Öğrencilerinden oluşan “Anadolu Roket Takımı” TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Roket Yarışması’nda Türkiye Birincisi oldu ve finale kaldı.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Anadolu Roket Takımı, Şubat 2020 tarihinde kuruldu. Savunma Sanayi ve Havacılık ile ilgilenen takım, TEKNOFEST 2020 Roket Yarışması Alçak İrtifa Kategorisi’nde yarışmaktadır.

GökŞahi roketi ile Ön Tasarım Raporu elemesinde kendi kategorisinde 176 takımı geride bırakarak birinciliği yakalamıştır. COVID-19 salgını sürecinde pes etmeden çalışmaya devam eden Mekanik, Aviyonik, Simülasyon ve Tasarım ekipleri, roketin alt sistem testlerine devam etmektedir. Roketin imalat aşaması tamamlamış olan Anadolu Roket Takımı’nın hedefi okulunu başarılı bir şekilde temsil etmektir.

Çalışmaları hızla devam etmekte olan Anadolu Roket Takımı, Takım Kaptanı Ali Koç önderliğinde Melike Demirci, Ahmet Can Fırat, İrfan Özakış, Can Ceylandağ, Kutay Güvenç, Mustafa Nazmi Özdemir, Taylan Caner Alaş ve Oğuzcan Tezel ile toplam dokuz üyeden oluşmaktadır. Sekiz üyesi Mekatronik Mühendisliği bölümünde lisans öğrencisidir. Takımın danışmanlığını Bölüm Başkanı Dr. M. Alper Özpınar yapmaktadır.

Takımların sıralamasına ulaşmak için tıklayınız

Anadolu Roket Takımı bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.